Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski; Komitet Wyborczy Wyborców do Rady Miasta Lublin

24Sier18

Miasto dla ludzi – Lubelski ruch miejski jako alternatywa dla dotychczasowych komitetów i osób decydujących o Lublinie :-)

Społeczniczki i aktywiści z doświadczeniem i kompetencjami, byśmy mieszkali w przyjemniejszym mieście.

Startujemy w wyborach, bo chcemy by w Lublinie warto było i chciało się mieszkać.

Jeśli masz jakiś pomysł na to jak uczynić Lublin fajniejszym daj znać, pogadamy!

Brałem udział w kilku posiedzeniach Rady Miasta i mogłem poznać, że niektórzy radni i radne są oderwani/ne od rzeczywistości. Nie mają pojęcia o problemach lokatorskich, o smogu w dzielnicach domków.

Jestem stałym gościem Rady Dzielnicy i widzę jak coraz rzadziej pojawiają się na niej Radni Miejscy, a to świetne dodatkowe miejsce, by dowiedzieć się o życiu dzielnicy.

Lublin potrzebuje większego udziału mieszkańców, by bardziej odpowiadał naszym potrzebom. Kiedy złożyłem projekt multisportowego boiska pewnie niewiele osób wiedziało o co chodzi, a teraz? Teraz bike polo, rolkarze, hokeiści i mieszkańcy Czechowa cieszą się z tego miejsca – jedynego w Lublinie, a tak bardzo potrzebnego.
Obiekt okazał się bardzo potrzebny. Budżet Obywatelski miał pokazać kierunki dla całego Budżetu, tak się jednak nie dzieje. Podobnych boisk lub miejsc, gdzie można swobodnie pojeździć chociażby na rolkach (na dobrej nawierzchni) ze świecą szukać.

Czekamy na realizację rekomendacji Panelu Obywatelskiego dotyczącego jakości powietrza w Lublinie. Póki co Prezydent Żuk zapowiedział zwiększenie kwoty na wymianę pieców węglowych. Ja zrobiłem podobnie, złożyłem projekt w Budżecie Obywatelskim także na wymianę pieców i dodatkowo na stację pomiaru jakości powietrza na Dziesiątej.

Lubię Lublin, podoba mi się to miasto, ale widzę też jak wiele trzeba w nim zrobić, by był bezpiecznym i przyjaznym miastem.

W Lublinie przydałaby się wymiana władz, żeby nowe osoby zobaczyły potrzeby kolejnych grup społecznych, które do tej pory nie były zauważane w ratuszu.

Strona komitetu: https://lubelskiruchmiejski.wordpress.com/

Reklamy


No Responses Yet to “Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski; Komitet Wyborczy Wyborców do Rady Miasta Lublin”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: