Nowy ruch chce wystawić listę w wyborach do Rady Miasta Lublin

08Maj18

– Powinna nastąpić zmiana priorytetów władz miasta. Myślimy, że powinno się w większym stopniu słuchać głosu zwykłych mieszkańców – stwierdza Zarębska-Denysiuk, związana ze środowiskiem lubelskiej kultury. – Doceniamy wiele inwestycji, które są realizowane w mieście, ale uważamy, że przy ich wyborze powinno się brać przede wszystkim bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców, zdrowie i troskę o środowisko.

– Chcemy, żeby mieszkańcy mieli większy wpływ na to, w jaki sposób zarządzane jest miasto – mówi Krzysztof Wiśniewski, związany z pieszymi aktywistami członek Rady Dzielnicy Czuby Południowe. Mówi, że potrzeba więcej przestrzeni publicznych: urządzonych podwórek, nowych skwerów, placów zabaw, ścieżek rowerowych i chodników. Nie podoba mu się przebieg dyskusji o przyszłości górek czechowskich. – Prezydent Żuk unika konstruktywnej dyskusji na ten temat – ocenia Wiśniewski. – Musi to rodzić troskę o przyszłość nas wszystkich, o dobro wspólne lublinian.

Pietrasiewicz krytykuje prezydenta za politykę kulturalną. Oczekuje innej. – Bardzo społecznej, rozwijającej kulturę zaangażowaną, bliską mieszkańcom, oddolną – wylicza. Twierdzi również, że przestrzeń publiczna jest „zawłaszczana politycznie” pomnikami. – Przez to przestaje być przyjazna dla turystów i mieszkańców – mówi Pietrasiewicz, który zamiast pomników wolałby sztukę.

Podkreśla też, że Lublin ma być otwarty i „nie ma w nim miejsca” na nacjonalizm, także na stadionach. – Mam wrażenie, że aktualna władza przymyka oczy, toleruje i jasno nie mówi, że postawy rasistowskie w Lublinie nie powinny mieć miejsca i powinny być kategorycznie zwalczane.

Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/tez-chca-decydowac-o-lublinie,n,1000218289.html#ankieta_529

– Władze miasta muszą z większą uwagą wsłuchiwać się w głos mieszkańców. Lublinianie i lublinianki zasługują na zdrowe i bezpieczne środowisko życia – wysokiej jakości przestrzeń publiczną, zieleń, sprawny transport i dobrą ofertę kulturalną. Chcemy też mądrego wspierania lokalnych przedsiębiorców – podkreślała Paulina Zarębska-Denysiuk z LRM.

Źródło: http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/a/wybory-samorzadowe-2018-w-lublinie-lubelski-ruch-miejski-spolecznicy-chca-wejsc-do-polityki,13159466/

Chcą więcej przyjaznej dla mieszkańców przestrzeni, nowych skwerów, wygodnych ścieżek rowerowych i chodników. A przede wszystkim – większego udziału mieszkańców w życiu miasta i otwartości. We wtorek aktywiści zrzeszeni w Lubelskim Ruchu Miejskim po raz pierwszy zaprezentowali swoje pomysły na Lublin.

Uważamy, że powinna nastąpić zmiana kierunku, w którym podąża miasto, a także zmiana priorytetów władz Lublina. Powinny w większym stopniu słuchać głosu zwykłych mieszkańców. Chcemy miasta otwartego, miasta dla ludzi, miasta przyjaznego – mówiła Zarębska-Denysiuk.

Z naszych obserwacji wynika, że mieszkańcy w obronie górek opierają się na miejskich aktualnych i oficjalnych dokumentach. Ale ratusz odrzucił ich uwagi do studium, a prezydent Żuk unika konstruktywnej dyskusji na ten temat. Jeśli władze miasta nie chcą rozmawiać o własnych dokumentach, to musi to rodzić troskę o przyszłość nas wszystkich, dobro wspólne lublinian, o nasze zdrowie i bezpieczeństwo – dodawał Wiśniewski.

Uważam, że teraz trzeba się skupić na kulturze zwróconej w stronę mieszkańców, partycypacyjnej, uwzględniającej kulturę zaangażowaną, oddolną, tworzoną bezpośrednio przez mieszkańców i będącą pewnego rodzaju oddolną energią miasta – mówił Pietrasiewicz.

Źródło: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,23371554,miejscy-aktywisci-ida-do-rady-we-wtorek-sie-zaprezentowali.html

LRM to grupa kilkudziesięciu osób z różnych środowisk, m.in. społecznicy, działacze kultury, przedstawiciele małego biznesu. – Jesteśmy mieszkańcami tego miasta i zależy nam na tym, aby wszystkim żyło się lepiej. Od lat pracujemy i działamy w mieście na rzecz mieszkańców i miasta. Pochodzimy z różnych środowisk – mówi Paulina Zarębska-Denysiuk.

Źródło: https://lublin.onet.pl/miejscy-aktywisci-nie-wykluczaja-swojej-listy-do-rady-miasta/04m9jvb

Reklamy


No Responses Yet to “Nowy ruch chce wystawić listę w wyborach do Rady Miasta Lublin”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: