Rośnie liczba samobójstw. Psychika w słabej kondycji

03Lip17

W lubelskim ginie dwa razy więcej osób w wyniku samobójstw niż w wypadkach drogowych. Powód? Specjaliści wskazują na brak sprawnego i szybkiego wsparcia dla osób z depresją.

Na pogłębiający się problem zwróciła uwagę niedawno Najwyższa Izba Kontroli, która Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego nazwała fiaskiem.
[…]
Zdaniem NIK, największymi mankamentami jest wciąż sposób organizacji opieki psychiatrycznej, zbyt mało specjalistów oraz niski poziom finansowania, które stanowią główną barierę w dostępie do świadczeń dla pacjentów z zaburzeniami psychicznymi.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/a/lubelskie-rosnie-liczba-samobojstw-psychika-w-slabej-kondycji,11765654/

Dr n. med. Artur Kochański, lubelski psychiatra, dodaje, że nasza słaba kondycja psychiczna wynika z większej liczby zagrożeń w życiu codziennym. – Słabną więzi społeczne, a wzrasta poczucie bezradności. Dlatego osoby z tendencjami depresyjnymi częściej szukają rozwiązania w próbie samobójczej – wyjaśnia dr n. med. Kochański. Jednak dodaje, że można by temu zapobiec, gdyby system opieki zdrowotnej działał sprawniej.

Źródło: http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/a/lubelskie-rosnie-liczba-samobojstw-psychika-w-slabej-kondycji,11765654/

Reklamy


No Responses Yet to “Rośnie liczba samobójstw. Psychika w słabej kondycji”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: