Chcemy mieć nowoczesne miasto? Otwórzmy każdy jego zakątek dla rowerzystów

13Czer17

Jeśli chcemy, żeby było mniej korków, jeśli chcemy, żeby powietrze w Lublinie było czyste, to nie utrudniajmy życia rowerzystom. Powinniśmy otworzyć dla jednośladów każdy zakątek miasta.

Holendrzy i Duńczycy wpuszczają rowery niemal wszędzie, nawet na wąskie uliczki. W szwedzkim Växjö widziałem mnóstwo rowerzystów poruszających się deptakami obok pieszych. Nikt nie podnosił alarmu, nikt nie drżał przed niebezpiecznymi cyklistami. A to dlatego, że rowerzyści są dobrze wyedukowani. A przecież Lublin także stawia na edukację. Najlepszym tego przykładem jest kampania „Rowerowy Maj” prowadzona przez Porozumienie Rowerowe. W jej ramach tysiące uczniów szkół wsiada na dwa kółka i jedzie do szkoły. Takie działania nie są zbyt medialne, ale przynoszą świetne efekty.

Gdańsk wpuszcza rowerzystów, gdzie tylko może. W Zamościu i Krakowie mogą oni jeździć po Starym Mieście. I chyba nikt nie będzie starał się przekonać, że lubelskie Stare Miasto jest bardziej zatłoczone niż krakowski rynek.

Cieszę się z deklaracji prezydenta, że nie odpuści tematu wpuszczenia rowerzystów na Stare Miasto i plac Litewski. To dobry kierunek.

Źródło: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,21947270,chcemy-miec-nowoczesne-miasto-otworzmy-kazdy-jego-zakatek-dla.html

Reklamy


No Responses Yet to “Chcemy mieć nowoczesne miasto? Otwórzmy każdy jego zakątek dla rowerzystów”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: