Maciej Konieczny z Partii Razem: Nie będziemy kolejnym lemingiem. Nie rzucimy się w przepaść, bo PiS

19Sty17

Trudno się dziwić, że porzuceni przez neoliberalne państwo ludzie nie rwą się do jego obrony. Roczna kolejka do lekarza-specjalisty, sześć czterdzieści na godzinę na śmieciówce, ostatnia poczta w okolicy znikająca w wyniku cięć, to są realne ograniczenia praw, które dotykają zwykłych ludzi.

Polityka prowadzona w interesie deweloperów, a nie lokatorów, biznesu, a nie pracowników, spekulantów, a nie emerytów, korporacji, a nie społeczeństwa – to prawdziwy zamach na demokrację. Funkcjonujące instytucje demokratyczne są narzędziem niezbędnym, ale wciąż jedynie narzędziem. Istotą demokracji jest skuteczna reprezentacja społeczeństwa.

Musimy reprezentować Polki i Polaków tam, gdzie naprawdę codziennie decyduje się ich życie – w miejscu pracy, w szkole, w sprawie mieszkań, służby zdrowia, lichwiarskich pożyczek. Nieprzypadkowo jedynym protestem, przed którym PiS się ugiął, był zainicjowany przez Razem Czarny Protest przeciwko zaostrzeniu już wcześniej restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej. Nie chodziło o jakieś odległe instytucje, ale o życie i bezpieczeństwo milionów kobiet w całej Polsce, bez względu na ich wykształcenie czy miejsce zamieszkania.

Z tych samych powodów Razem z uporem maniaka pojawia się na wszystkich protestach pracowniczych. Jesteśmy z oszukiwanymi przez instytucje ochroniarzami, pracownikami Inpostu czy też Almy wykiwanymi przez szemranych właścicieli. Wiemy, że nasze zaangażowanie niekoniecznie przełoży się tu i teraz na wzrost sondażowych słupków i nie sprawi, że w magiczny sposób Jarosław Kaczyński przestanie istnieć, ale nic innego też tego nie sprawi. Za to budowanie wiarygodnej, demokratycznej reprezentacji większości społeczeństwa przynajmniej nas do rozwiązania problemu przybliża.

Źródło: http://opinie.wp.pl/maciej-konieczny-z-partii-razem-nie-bedziemy-kolejnym-lemingiem-nie-rzucimy-sie-w-przepasc-bo-pis-6081161117590145a

Reklamy


No Responses Yet to “Maciej Konieczny z Partii Razem: Nie będziemy kolejnym lemingiem. Nie rzucimy się w przepaść, bo PiS”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: