Opinia RKP o nowym projekcie al. Racławickich

02Sty17

– To, co zakłada projekt jest właściwie dewastacją al. Racławickich. Przebudowa będzie oznaczała wydatek ogromnych funduszy, ale inwestycja właściwie nic nie poprawi, a przestrzeń zostanie zniszczona – dodaje Kamiński.

RKP w swoim piśmie podnosi m.in., że raport nie uwzględnia zmian, jakie zaszły w układzie komunikacyjnym Lublina w czasie minionych trzech lat. To choćby oddanie do użytku fragmentu Trasy Zielonej, zachodniej obwodnicy czy plan budowy przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino. Według Rady te inwestycje sprawiają, że nie ma potrzeby poszerzania ul. Sowińskiego i Poniatowskiego. Kierowcy jadący w relacji północ-południe będą mogli wybierać inne trasy.

Co do al. Racławickich czytamy, że przebudowa „(…) doprowadzi do znaczących i nieodwracalnych zmian w krajobrazie i przestrzeni miasta, a jakość przestrzeni spadnie drastycznie poprzez: deformację przebiegu ulicy, niepotrzebne poszerzenia pasów ruchu, wycinkę drzew oraz wprowadzenie znacznej liczby drzew w stan zagrożenia zamarciem”.

RKP pisze, że wbrew deklaracjom ratusza zmiany, jakie zajdą na al. Racławickich wspierają przede wszystkim prywatne auta a nie komunikację miejską, pieszych czy rowerzystów.

„Z porównania natężeń ruchu dla wariantu bezinwestycyjnego i preferownego wynika, że większą przepustowość będzie posiadał wariant bezinwestycyjny…”

Źródła:
http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,21185931,projekt-przebudowy-al-raclawickich-do-kosza-degradacja-przestrzeni.html
http://ulublin.eu/interwencje/opinia-rkp-o-nowym-projekcie-al-raclawickich/

Reklamy


No Responses Yet to “Opinia RKP o nowym projekcie al. Racławickich”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: