Bike Park kosztował blisko 3 mln złotych. Prokuratura zawiesza śledztwo

03List16

Bike Park przy ul. Janowskiej oddano do użytku latem 2010 r. Inwestycja pochłonęła blisko 3 mln zł.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zamówił ekspertyzy dotyczące toru. Wynikało z nich, że obiekt praktycznie nie nadaje się do naprawy. Najlepiej byłoby wybudować go od nowa. Przyczyną złego stanu toru mogły być zaniedbania i błędy poczynione w czasie projektowania i budowy obiektu.

Wobec takich ustaleń, sprawą zajęła się prokuratura. Latem ubiegłego roku śledczy musieli jednak zawiesić postępowanie. Nie mogli znaleźć biegłych, którzy byliby w stanie przygotować ekspertyzę dotyczącą toru. Ostatecznie zdecydowano, że badanie obiektu zajmie się lubelski oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Koszty ekspertyzy wyceniono na nieco ponad 30 tys. zł. Analizy trwały od października 2015r. do wiosny tego roku. Ich skutek to liczący 150 stron dokument.

Jego lektura nie pozwoliła jednak na rozstrzygnięcie sprawy. Sami biegli uznali, że materiał trzeba uzupełnić. Stąd obecna, dodatkowa opinia i ponowne zawieszenie postępowania.

A kto w tym wszystkim cierpi? Zwykli ludzie, do tego ludzie z pasją, którzy na Bike Parku ćwiczyli jazdę na rowerze, w tym bmx racing – dyscyplinę olimpijską.

Bike Park powstał, po tym jak wyszło na jaw, że Dariusz Piątek (ówczesny radny miejski) chce w tym miejscu urządzić tor do motocrossu. Mieszkańcy oprotestowali pomysł toru motocyklowego, a z uwagi na to, że miasto i tak miało ten teren oraz dotacje na jego zagospodarowanie Urząd Miasta zdecydował się urządzić park jazdy rowerowej.

Tak oto przedstawia się niegospodarność po lubelsku.

Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/bike-park-kosztowal-blisko-3-mln-zlotych-prokuratura-zawiesza-sledztwo,n,1000189150.html

Reklamy


No Responses Yet to “Bike Park kosztował blisko 3 mln złotych. Prokuratura zawiesza śledztwo”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: