VII Mistrzostwa Polski Bike Polo – Lublin 24-25 IX 2016

06Wrz16

Zapraszam na VII Mistrzostwa Polski Bike Polo, które odbędą się w Lublinie, na boisku przy ul. Śliwińskiego 5, w dniach 24-25 września 2016 roku.

Mistrzostwa Polski Bike Polo Lublin 2016

Mapa z lokalizacją boiska przy Szkole Podstawowej nr 43.

Wydarzenie na portalu Facebook.

W dniach 24-25 września 2016 roku odbędą się w Lublinie Mistrzostwa Polski w rowerowym polo. Zawody będą się odbywać na boisku na terenie szkoły podstawowej nr 43 (ulica Śliwińskiego 5) od godziny 9:30 do 18:00. Szacunkowa godzina finału w niedzielę to 17:00. Wstęp wolny.

Bike polo (rowerowe polo) to sport rozgrywany na boisku z twardą nawierzchnią otoczonym bandami, w którym biorą udział drużyny 3-osobowe. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i przypomina nieco hokeja. Mecze trwają do 5 goli lub 10 minut.

Mistrzostwa Polski odbędą się po raz siódmy, tym razem organizowane przez klub sportowy Bike Polo Lublin na dedykowanym boisku zbudowanym w ramach budżetu obywatelskiego. W zawodach weźmie udział do 16 drużyn m.in. z Warszawy, Krakowa oraz Lublina. Nasze miasto będzie reprezentować drużyna organizatorów pod nazwą „Ściana Wschodnia”. W sobotę rozegrane będą rundy kwalifikacyjne, zaś w niedzielę rozgrywki finałowe.

Klub sportowy Bike Polo Lublin został założony przez grupkę zapaleńców w roku 2016, ale gracze są aktywni od roku 2010. Gracze z Lublina brali udział w wielu zawodach od roku 2011, w tym mistrzostwach Polski, wielu turniejach zagranicznych i dwukrotnie w mistrzostwach Europy. Dzięki aktywności klubu, w Lublinie wybudowane zostało boisko o twardej nawierzchni z bandami które może być wykorzystywane zarówno do bike polo jak i do hokeja na rolkach. Budowa została sfinansowana z budżetu partycypacyjnego, zaś boisko tego typu jest unikatowym obiektem w regionie.

Reklamy


No Responses Yet to “VII Mistrzostwa Polski Bike Polo – Lublin 24-25 IX 2016”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: