Mateusz Trzeciak: Trzeba ostrych działań państwa, a nie papierowych deklaracji

25Lip16

Kobiety, otrzymując wsparcie finansowe, decydują się odejść od uzależnionych od alkoholu partnerów. Polacy rezygnują z miejsc pracy, w których proponuje się im upokarzające warunki, czyli pracę na czarno czy na śmieciówce za 5 zł na godzinę. Wolą poświęcić się pracy domowej, opiekować się dziećmi niż harować za pół darmo.

Pojawiają się pytania, czy pana zdaniem Polacy mądrze je wykorzystują ?
Irytuje mnie, że osobom otrzymującym świadczenia wyznacza się, na co mogą wydać pieniądze. Jeśli wydadzą pieniądze na suchy chleb, to wszystko jest w porządku, ale jeśli wyjadą pierwszy raz w życiu z dziećmi na wakacje, kupią klocki LEGO lub droższy produkt w sklepie, to politycy, publicyści i ta część społeczeństwa, której powodzi się lepiej, od razu kręci nosem. „Kaczyński przekupuje ludzi”, „My się nie damy kupić za 500 zł” – to chyba najobrzydliwsza liberalna klisza, jaką stworzono w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Jak bardzo trzeba być oderwanym od rzeczywistości, żeby nie widzieć, że stworzono w Polsce system, w którym dodatkowe 500 zł w domowym budżecie stanowi „być albo nie być” dla wielu polskich rodzin?

Partia Razem wysłała list do ministra Waszczykowskiego z prośbą o wyjaśnienie, czy 26 stycznia br. Polskę reprezentowała na forum UE prywatna firma PwC. Czy dostaliście już odpowiedź? Niestety nie. Jeśli informacje medialne są prawdziwe i faktycznie doszło do tego incydentu – to żenujące. Mówimy o rządzie, który na każdym kroku opowiada o suwerenności i wstawaniu z kolan. To niedopuszczalne, aby Polskę w rozmowach gospodarczych na forum UE zamiast demokratycznie wybranego rządu reprezentowała prywatna korporacja.

Głosowali na program socjalny. Tylko dlatego, że PiS go częściowo realizuje, jego notowania rosną, a nie poleciały na pysk. Z badań opinii publicznej jasno wynika, że polskie społeczeństwo oczekuje państwa opiekuńczego. PiS rozbudził nadzieje, że można iść w tę stronę. I dobrze! Stworzył w ten sposób miejsce dla lewicy, która działa w interesie społeczeństwa i ma odwagę pójść dalej. O, tym czy PiS utrzyma poparcie, nie zadecyduje sprawa TK, tylko to, czy co roku zbuduje obiecane dziesiątki tysięcy mieszkań na wynajem.

Źródło: http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/a/mateusz-trzeciak-trzeba-ostrych-dzialan-panstwa-a-nie-papierowych-deklaracji,10443290/3/

Reklamy


No Responses Yet to “Mateusz Trzeciak: Trzeba ostrych działań państwa, a nie papierowych deklaracji”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: