Kto uzurpuje prawo do rządzenia w Polsce?

13Kwi16

Faktycznie przykro to wygląda, że Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej nie jest okazywany należyty szacunek. A może i sam Andrzej Duda nie czuje się na tyle mocnym, by nie zabiegać na siłę o gesty?

z19907946Q,Jaroslaw-Kaczynski-i-Andrzej-Duda.jpg

Nie zmienia to jednak faktu, że prezydent – choćby ze względu na protokół dyplomatyczny – zasługuje na szacunek. I każdy poseł, nawet jeśli jest szefem partii, powinien mu go okazać. Tymczasem, jak komentuje Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”, „wygląda na to, że Andrzej Duda wciąż traktowany jest przez prezesa PiS jako polityk trzeciego szeregu”.

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19907887,zobacz-nagranie-z-serdecznego-przywitania-dudy-z-kaczynskim.html#Czolka3Img

Symboliczna i smutna to scena. Oto prezydent RP drobi w miejscu i pręży się niczym groupie licząca na dotyk boga-idola lub choćby jego spojrzenie, milisekundę ekstazy i spełnienia, kiedy będą oddychali tym samym tlenem. Potem jest jeszcze gorzej – familia Kaczyńskiego sunie przed głową państwa jakby ten był handlarzem wykładającym na stoliczku pod murem sfatygowane, żenujące fanty. Znaczy – olew po całości i proszę nas nie zaczepiać, dystrybutorze starzyzny. No i finał. Ów „najwyższy przedstawiciel polskich władz” rzuca się w stronę bladolicego, wyniosłego Prezesa Tysiąclecia, by oddać mu hołd. Przypomina tu boya hotelowego, który pragnie za wszelką porwać ekskluzywny neseser jakiemuś lepszemu gościowi, bo liczy na monetę napiwku, dewotkę szarpiącą za pierścień biskupi, pana Staszka, parkingowego-rencistę, witającego u bramy lokalnego bossa, właściciela najnowszego mercedesa, wpływowego, potężnego mruka. Ten rewanżuje mu się chłodniutką półłapką.

Dlatego to jest smutne.

Źródło: Łukasz Najder, https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1295267767154718&set=a.231127526902086.74150.100000145222364&type=3

Reklamy


No Responses Yet to “Kto uzurpuje prawo do rządzenia w Polsce?”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: