Partia Razem. Mamy wspólny cel: przestrzeganie konstytucji

07Sty16

[…] tylko zjednoczeni jesteśmy w stanie walczyć o swoje prawa, w tym prawa pracownicze. Przynależność do związków czy nawet założenie ich w firmach, w których ich jeszcze nie ma, może tylko pomóc w rozmowach z pracodawcą.

Jednak jeśli KOD ma być działalnością apolityczną, to uważamy, że nie powinniśmy tam występować jako Partia Razem. Wszyscy bowiem mamy wspólny cel i powinien on przyświecać zarówno wyborcom PiS, jak i innych partii. Przestrzeganie konstytucji we wszystkich jej aspektach.

– Długo by wymieniać, skupmy się więc tylko na tych związanych z Trybunałem. Na przykład nie wykonała wyroku TK, który dawał prawo do zrzeszania się w związkach zawodowych wszystkim pracownikom niezależnie od rodzaju ich umowy. Nie chcemy występować po jakiejkolwiek stronie sporu, bo nie uznajemy, że któraś partia ma pełną w nim rację. Chcemy sprawnie działającego państwa, w którym konstytucja przestrzegana jest w całości. KOD skupia się na tym, żeby przestrzegane były procedury. My upominamy się też o sprawy socjalne w niej zapisane. Takie jak prawo do urlopu, przynależność do związków zawodowych, prawo do ochrony zdrowia czy przeciwdziałanie bezdomności. A to nie jest poruszane na manifestacjach KOD-u, mimo że mamy to w konstytucji.

Demokracja to nie tylko procedury. Aby była zdrowa i każdy mógł w niej wziąć w pełni udział, musi mieć zapewniony byt na dobrym poziomie. Osoba, która pracuje za głodowe stawki po kilkanaście godzin dziennie nie ma czasu, żeby coś przeczytać, zapoznać się z tym, co się dzieje. Skupia się na swoim losie, przyjmując decyzje rządzących jako dopust boży.

Źródło: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,19436058,partia-razem-mamy-wspolny-cel-przestrzeganie-konstytucji.html

Reklamy


No Responses Yet to “Partia Razem. Mamy wspólny cel: przestrzeganie konstytucji”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: