Razem a KOD

21Gru15

Zamiast lansować się na „obrońców demokracji”, stojąc u boku polityków Platformy Obywatelskiej, czyli grupy, która rozpoczęła haniebne manipulacje wokół Trybunału Konstytucyjnego, Razem organizowało swoje własne akcje, wyrażając protest zarówno wobec działań PO, jak i PiS-u. Rozdawaliśmy ulotki z treścią wyroku Trybunału, rozklejaliśmy go w przestrzeni publicznej, dokonując obywatelskiej publikacji. Nieuzasadnionym jest więc twierdzenie, że Razem nie wyraża swego głosu w sprawie. Stanowczo podkreślamy, że łamanie ustawy zasadniczej nie zaczęło się wczoraj, a takie konstytucyjne zasady jak urzeczywistnianie sprawiedliwości społecznej czy wspieranie budownictwa socjalnego są konsekwentnie pomijane przez wszystkie ekipy rządowe po 1989 roku.

W tym samym czasie, gdy wychodziliśmy na ulice wobec łamania konstytucji przez PO i PiS, członkowie i członkinie Razem wspierali także protesty zwolnionych pracowników Polskiego Busa czy pogardzanych przez swych pracodawców związkowców Biedronki i Amazona. Akcje te zgromadziły przygniatająco mniej osób, niż manifestacje KOD-u. Za komentarz niech posłużą słowa Piotra Ikonowicza: “Niedawno wezwała mnie przed swoje oblicze pani prokurator z IPN. Chciała żebym zeznał na okoliczność „zbrodni przeciwko narodowi polskiemu” jaką stanowiło utrudnianie działalności związkowej innemu towarzyszowi z PPS i działaczowi podziemnej „Solidarności” z wrocławskiego Polaru Andrzejowi Kowalskiemu. Wiedziałem, że był wzywany na ubecję ale że go w końcu nawet nie zwolnili z pracy. Zapytałem z kolei panią prokurator czy może mi podać dokładną datę, od której utrudnianie działalności związkowej przestało być „zbrodnią przeciwko narodowi polskiemu” bo ja ciągle bronię w sądach pracy młodych ludzi, którzy są zwalniani właśnie za działalność związkową. Nie wiedziała”.

Środowiska, które życzliwie przemilczały łamanie prawa w związku z wyborem pięciu sędziów przez Platformę Obywatelską, niewspółmiernym krzykiem opisują dziś analogiczną sytuację w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości.

PS. Moja prywatna opinia, zawarta w powyższej notce, nie jest oficjalnym stanowiskiem partii Razem.

Źródło: https://www.facebook.com/notes/stanisław-matusewicz/razem-a-kod/10200932328747583

Reklamy


No Responses Yet to “Razem a KOD”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: