Awantura wokół TK to zasłona dymna PiS, by odwrócić uwagę od wycofania się z obietnic

04Gru15

Polityk Partii Razem dodał też, że awantura wokół Trybunału to zasłona dymna, która ma przykrywać niezrealizowane obietnice. – Rząd ogranicza sztandarowy postulat 500 złotych na dziecko i kwoty wolnej od podatku. Dlatego Jarosław Kaczyński próbuje odwrócić uwagę publiczności od wycofywanych zapowiedzi – mówił Zandberg. – A to przecież pod dobrymi obietnicami socjalnej zmiany wygrali wybory – mówił.

Marcelina Zawisza, też z zarządu Razem, napisała wczoraj na Facebooku, że „ludzi nie obchodzi Trybunał Konstytucyjny, bo państwo już dawno ich zawiodło”.

Na łamach „Wyborczej” w ramach cyklu „Rzeczpospolita Demokratów” Zawisza pisze tak: „Mamy dobrą konstytucję i warto jej bronić. Ale ważne, by bronić całej konstytucji (…). Równie ważne jak zapisy dotyczące ustroju są konstytucyjne prawa obywatelskie, także te ekonomiczne i socjalne (…), to, co robi Prawo i Sprawiedliwość, to w oczywisty sposób psucie ustroju i prawa. Ale z uporem podkreślamy, że to tylko symptom. Kryzys demokracji nie zaczął się wczoraj (…). Musimy pilnie się zastanowić, jak przywrócić demokrację zwykłym ludziom – tak by, po pierwsze, czuli się reprezentowani, a po drugie, mieli pewność, że ich konstytucyjne prawa są przestrzegane. Wszystkie prawa – bo tak się składa, że na łamanie niektórych z nich (np. do działania w związkach zawodowych, równego dostępu do ochrony zdrowia, praw pracowniczych) przez wiele lat przymykano w Polsce oko. Państwo niechętnie stawało w obronie wyrzucanych z pracy, eksmitowanych na bruk, prześladowanych przez czyścicieli reprywatyzowanych kamienic. Dziś ci ludzie, gdy słyszą: ‚PiS zabiera nam państwo’, wzruszają tylko ramionami (…), wielu Polakom państwo zostało zabrane już bardzo dawno temu.

Źródła:
Zandberg: Awantura wokół TK to zasłona dymna PiS, by odwrócić uwagę od wycofania się z obietnic
Partia Razem: Ludzi nie obchodzi Trybunał Konstytucyjny, tylko 500 zł na dziecko

Reklamy


No Responses Yet to “Awantura wokół TK to zasłona dymna PiS, by odwrócić uwagę od wycofania się z obietnic”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: