Partia Razem. Co zrobią z 14-milionową dotacją?

06List15

Moja mama jest nauczycielką, a ojciec zaczynał od kariery aktora teatralnego, potem został pedagogiem. Za swoje pensje żyli bez fanaberii. Dotarło do mnie szybko, że wykonując zawód obciążony o wiele mniejszą odpowiedzialnością, zaczęłam zarabiać sporo więcej niż oni razem wzięci. Zrozumiałam, że całe to gadanie: „Zasługujesz na tyle, na ile rynek cię wycenia”, to bzdura.

Stefan Jerzy Adamski, działacz opozycji demokratycznej w PRL, który w roku 1980 współredagował pierwszy historyczny biuletyn MKS NSZZ „Solidarność”, nigdy nie należał do żadnej partii. Ta będzie pierwsza.

– Przynajmniej nie można mi zarzucić, że to niedojrzała decyzja – żartuje. W 1980 miał 26 lat. Dziś w podobnym wieku jest jego syn, od którego dowiedział się o Razem.
[…]
Przed wyborami zamieścił w internecie list: „Stare powiedzenie pyta retorycznie: kto bogatemu zabroni? A odpowiedź jest prosta: my wszyscy, ale tylko – razem. Bo żadna zbiorowość, żadne państwo nie przetrwa jako suma egoizmów. Polska jest na przedostatnim miejscu w Europie pod względem poziomu wzajemnego zaufania. Pojęcie solidarności, które tak wiele dla nas znaczyło, stało się pustym dźwiękiem. Jednak można mu przywrócić dawny sens”.

– Ludzi interesuje, czy przez te cztery lata nie znikniecie, jak sobie poradzicie.

Wojciech Kuśmierek: – To tylko siedem razy dłużej niż do tej pory istniejemy.

Radosław Koba: – Wolelibyśmy rozmawiać o podatkach, zarobkach, mieszkaniach. Pensja adiunkta na uczelni to 3900 brutto. Mało? A i tak 82 proc. Polaków zarabia mniej od niego.

Marcelina Zawisza: – Bo gdyby pensje były jawne, gdybyśmy wiedzieli, ile zarabia sąsiad, nie żylibyśmy w fałszywym przeświadczeniu, że tylko nam powinęła się noga. Patrzymy na sąsiada, a nie wiemy, że wziął kredyt na 40 lat. Chcemy rozmawiać o inwestycjach w edukację, o mieszkaniach czynszowych.

Źródło: http://wyborcza.pl/duzyformat/1,148347,19135894,partia-razem-co-zrobia-z-14-milionowa-dotacja.html

Reklamy


No Responses Yet to “Partia Razem. Co zrobią z 14-milionową dotacją?”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: