Chleb razowy zdrożał

06List15

Atmosfera nie pozostawiała wątpliwości, że rezultat powyżej 3% głosów jest tutaj odbierany jako sukces. – Jeśli ten wynik się potwierdzi, dostaniemy subwencję z budżetu dla partii politycznych. To otwiera Razem nowe możliwości. Dzięki tym środkom będziemy mogli jeszcze bardziej pójść w Polskę i pomóc osobom, które działają w mniejszych ośrodkach – mówił Szymon Bogacz, doktorant filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

– Pamiętam pierwsze spotkanie w Warszawie. Było 30 osób, a ja znałem tylko cztery. Wtedy zrozumiałem, że dzieje się coś wyjątkowego i nowego.

Ja mam podobnie w Lublinie, w grucnie rzeczy nikogo z członków Lubelskiego razem nie znałem wcześniej jako działacza lub aktywistę. Różnie można to interpretować, jedną z sugestii jest to, że przyszedł czas by się zaktywizować, a Razem daje ku temu doskonałą okazję :]

– Czasy, kiedy za słowo lewica trzeba było się wstydzić, już się skończyły. Teraz lewica będzie oznaczała ludzi, którzy organizują się w obronie praw pracowniczych, dostępności mieszkań i sprawiedliwości podatkowej

– Polityka jest każdego dnia, kiedy tysiące ludzi razem będą stać w swoich miastach, w swoich miasteczkach, po stronie ludzi pracy, organizować się w obronie pracowników, których prawa są łamane, budować spółdzielnie, prowadzić edukację – jutro, pojutrze, przez kolejny miesiąc, przez kolejny rok, przez kolejne lata. Bo w końcu będzie w Polsce demokratyczna lewica, za którą nie trzeba się wstydzić.

Panowała wesołość. Żartowano, że podczas następnej kampanii będzie można apelować o to, żeby ludzie nie głosowali na SLD, bo szkoda marnować głos na małe partie. – Gdyby Zjednoczona Lewica nie zrobiła nam psikusa i nie wystartowała, to teraz byśmy weszli – mówiono. Na poważniej dodawano jednak, że trzeba przekonać do siebie te osoby, które zdecydowały się poprzeć Zjednoczoną Lewicę, oraz 50% Polaków, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu. – To są ogromne rezerwy.

Źródło: http://www.tygodnikprzeglad.pl/chleb-razowy-zdrozal/

Reklamy


No Responses Yet to “Chleb razowy zdrożał”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: