Nie zlikwidujemy korków przez poszerzanie ulic

02Lip15

Czasem jednak radni tracą czujność i po długiej obronie „wszystkich” zadają – jak pani Scheybal-Rostek – pytanie „o jakich wszystkich chodzi?”. I to jest ten moment, by jednym sugestywnym zaklęciem sprawić, że betonowo-spalinowa magia pryska.

Nie chodzi o wszystkich kierowców, wszystkich pasażerów czy wszystkich rowerzystów, nie o wszystkich dojeżdżających czy wszystkich przejeżdżających. Chodzi o wszystkich mieszkańców i mieszkanki.

To oni muszą dostać się z punktu A do punktu B, to oni tu mieszkają, wdychają to powietrze i ryzykują życie na przejściach przez trzypasmowe drogi. Jeśli jednak decydenci wciąż będą myśleć raczej o tym, jak upchać w mieście więcej samochodów, niż o tym, jak zapewnić wszystkim mieszkańcom w miarę dobre warunki życia, pracy, odpoczynku i transportu, magia nie pryśnie. Nie da się zlikwidować korków przez poszerzanie ulic, tak jak nie da się naprawić jakości powietrza przez obniżanie norm ani uleczyć otyłości przez popuszczanie paska. Pomóc może dostępna, wygodna, niezawodna komunikacja zbiorowa, promocja ruchu pieszego i rowerowego, tworzenie miast w taki sposób, by podróż do pracy z międzylądowaniem w przedszkolu nie musiała być wyprawą. Ale zrobić to jest oczywiście znacznie trudniej, niż wylać beton i przeciąć wstęgę nad kolejną estakadą.

Źródło: http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/miasto/20150318/cibor-co-powiedza-kierowcy

W Lublinie włodarze mówili, że po otwarciu obwodnicy (Warszawa-Piaski) ruch w mieście spadnie o 20%, nie wiem czy spadł, ale wiem, że siatka ulic się nie zmieniła, nie uwzględniono tych 20% mniej aut, nie przekazano tych 20% powierzchni ulic dla autobusów, rowerzystów i pieszych.

Chcę BUS-pasów w Lublinie.

Reklamy


No Responses Yet to “Nie zlikwidujemy korków przez poszerzanie ulic”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: