Ruch Pawła Kukiza czy Nowoczesna PL. Jaką nowe ugrupowania cieszą się popularnością?

29Czer15

Najmniej wiadomo na razie o Partii Razem, która ma nieść nową jakość dla polskiej lewicy. W jej szeregach nie znajdziemy nazwisk z pierwszych stron gazet.

Nowość po lewej stronie
Kolejną z nowych partii jest Razem, która ma być nową alternatywą dla wyborców o lewicowych poglądach. Do tej pory w województwie lubelskim wypełniono ok. 30 deklaracji członkowskich. – Zainteresowanie znacznie przewyższa nasze oczekiwania. Tak nowego ruchu lewicowego do tej pory w Lublinie nie było. Na razie organizujemy zamknięte spotkania, na które przychodzi średnio po 20 osób, ale cały czas zgłaszają się do nas kolejne – mówi Tomasz Warzocha, koordynator partii Razem na Lubelszczyźnie i członek jej rady krajowej. – W naszych strukturach są osoby w różnym wieku, które do tej pory nie działały w polityce, ale były zaangażowane w działania społeczne i oddolne.

W dziewięciu punktach, jakie znalazły się w deklaracji programowej Razem jest mowa m. in. o ochronie praw pracowników, sprawiedliwych podatkach, czy zakończeniu podziału na Polskę A i B.

– Najważniejsze jest dla nas, aby nikt nie musiał martwić się o własne jutro. Jesteśmy zwolennikami państwa, które jest w stanie zapewnić przyszłość młodym ludziom i zaopiekować się swoimi obywatelami – wyjaśnia Warzocha.

Działacze lubelskich struktur partii Razem 5 lipca zorganizują w parku przy Centrum Kultury w Lublinie piknik informacyjny. Później planują podobne akcje w innych miastach regionu.

Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000163680,ruch-pawla-kukiza-czy-nowoczesna-pl-jaka-nowe-ugrupowania-ciesza-sie-popularnoscia.html

Reklamy


No Responses Yet to “Ruch Pawła Kukiza czy Nowoczesna PL. Jaką nowe ugrupowania cieszą się popularnością?”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: