Sami na statkach uciekaliście do Ameryki. Teraz przyjmijcie imigrantów z Afryki

28Maj15

Faktem jest, że Polska potrzebuje imigrantów, a w porównaniu z innymi krajami europejskimi jest ich u nas w kraju bardzo mało. Faktem jest także, że Europa ma moralny obowiązek pomocy tym, którzy z różnych powodów i w dramatycznych okolicznościach uciekają z Afryki i z Bliskiego Wschodu. Dlatego sam pomysł, że Polska przyjmie tych uchodźców, wydaje mi się bardzo dobry.

[…] nie sztuką jest sprowadzić tutaj kilkaset, tysiąc czy kilka tysięcy imigrantów. Sztuką jest się nimi odpowiednio zająć. A tak w ogóle to trzeba zacząć od pytania, czy oni w ogóle chcą do Polski przyjechać. Jedni uciekają z motywów finansowych, inni z zagrożenia dla bezpieczeństwa, ale wszyscy szukają miejsc, gdzie jest praca i lepszy socjal. Polska nie należy do krajów, które byłyby atrakcyjne pod tym względem.

[…]Polska miała swoje problemy – Polacy emigrowali do obu Ameryk, często na statkach, wszędzie zostali przyjęci i są tam do dziś.

Z drugiej strony wiele milionów Polaków teraz wyjeżdża za granicę. W Wielkiej Brytanii też są oskarżani o wyłudzanie zasiłków, a jednak mieszkają tam i pracują, nikt nikogo nie wygania, a już na pewno nikt w Polsce nie chciałby, by polski imigrant traktowany był tak, jak traktowani są dziś Afrykańczycy. Wczoraj pomagali nam, dzisiaj my pomagamy..

Źródło: http://natemat.pl/142881,somalijczyk-mieszkajacy-w-polsce-sami-na-statkach-uciekaliscie-do-ameryki-teraz-przyjmijcie-imigrantow-z-afryki-nierusz

Reklamy


No Responses Yet to “Sami na statkach uciekaliście do Ameryki. Teraz przyjmijcie imigrantów z Afryki”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: