Rower naprawi społeczeństwo

30Kwi15

– Dla kierowców zawsze będzie za mało, bo czym więcej dróg się wybuduje, tym większy jest ruch. To jest jak karmienie trolla. Polska jest ogarnięta rakiem, którym jest suburbanizacja. Czynnikiem wywołującym ten nowotwór jest nadużywanie samochodu i budowa kolejnych dróg. Myślę, że w którymś momencie ta świadomość się pojawi, że to kupowanie domku na wsi nie ma sensu. Co z tego, że będziemy mieli tam spokój, skoro będziemy musieli stać godzinę w korku, żeby dojechać do pracy, godzinę, żeby wrócić. Jesteśmy tak zmęczeni, że tego grilla sobie nie zrobimy.

Proszę zobaczyć, co się stało w Warszawie, jak spłonął most Łazienkowski. Przejeżdżało po nim 100 tys. samochodów dziennie, teraz jak sumujemy ruch na pozostałych mostach, okazuje się, że wyparowały tysiące samochodów. Ja od początku mówiłem, że liczę na inteligencję warszawiaków, że będą oni w stanie dostosować się do nowych warunków.

Teraz ludzie nadal mają samochody, ale tramwaj jest na tyle praktyczny i przyjemny, że poruszanie się samochodem jest postrzegane jako coś uciążliwego.

Jednym z celów tramwaju było zachęcenie do budowy mieszkań nie poza miastem, ale w mieście, bo cena całkowita wliczająca i działkę oraz koszty dojazdów do pracy jest niższa. I to się udało.

To nie jest tak, że polscy kierowcy nie są w stanie dostrzec pieszego, ale nie stają przed przejściami, bo nikt tak nie robi, bo takie są przepisy. A jeśli ci Polacy wyjeżdżają za granice i tam są w stanie się dostosować, to nie ma powodu, żeby takich zmian w Polsce nie wprowadzać.

Źródło: http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201,17836804,Olivier_Schneider__Rower_naprawi_spoleczenstwo.html

Reklamy


No Responses Yet to “Rower naprawi społeczeństwo”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: