Al. Racławickie i ul. Sowińskiego: Powstaje druga koncepcja zmian. „Pierwsza była zła”

21Sty15

Lublin – miasto w dialogu, gdzie tego dialogu jest wciąż za mało. Musimy naciskać na urzędników, by słuchali potrzeb mieszkańców. Polecam www.Dialog.Lublin.eu

– Chcemy jasno sformułować nasze oczekiwania po to, żeby przekazać naszą opinię jeszcze zanim powstanie nowy projekt – mówi Marta Kurowska, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Wieniawa. Wcześniejsza wersja wzbudziła sporo kontrowersji, także wśród mieszkańców Wieniawy.

Mieszkańcy Wieniawy z niepewnością czekają na prezentację nowych pomysłów. – Bo nie do przyjęcia był 1,5-metrowej szerokości chodnik przy Al. Racławickich na wysokości wieży ciśnień – mówi Kurowska. Wytyka m.in. przewidywane w pierwszej wersji pasy do skrętu w lewo wydzielane na skrzyżowaniach Al. Racławickich z bocznymi ulicami.

– Nam chodzi o to, żeby to były miejskie ulice, a nie przelotowe arterie, zwłaszcza że obwodnica miasta zaczyna przynosić efekty – dodaje Kurowska i liczy na to, że nowy wariant będzie konsultowany z mieszkańcami. Jednoznacznej deklaracji w tej sprawie Ratusz nie składa.

Miasto dla ludzi, nie dla samochodów! A ze śródmieścia musi zniknąć część indywidualnego transportu samochodowego, bo marnuje zbyt wiele przestrzeni i zanieczyszcza środowisko.

Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150119/LUBLIN/150119590

Reklamy


No Responses Yet to “Al. Racławickie i ul. Sowińskiego: Powstaje druga koncepcja zmian. „Pierwsza była zła””

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: