Może miasto zacznie kupować mieszkania dla biednych?

19Sty15

Mieć bezpieczny dach nad głową to ogromny sukces, niestety nie wszyscy mogą sobie na taki luksus pozwolić.

Wielkie zagęszczenie, fatalny stan domu – a czasem jedno i drugie, często związane z tym konflikty i kłótnie, bo nie da się wytrzymać, kiedy nie ma pracy, nie ma pieniędzy, a w dodatku ze swoim kłopotem nie ma się gdzie schować i wtedy nawet najbliższe osoby mogą przeszkadzać. Wydawać by się mogło, że obowiązkiem urzędników jest wiedzieć, kiedy zwalnia się jakiś lokal – bo lokatorzy się wyprowadzili albo ktoś umarł i natychmiast przekazać ten lokal potrzebującym, żeby nie czekali niepotrzebnie. Wydawać by się mogło, że urzędnicy w każdej chwili panują nad stanem miejskiego posiadania.

Tymczasem gdzieś na Mełgiewskiej stało sobie puste mieszkanie.

Na litość boską, niby dlaczego czekało na remont? Nawet deweloperzy oddają mieszkania niewykończone i każdy nowy właściciel musi zaczynać od zrobienia remontu. Czy naprawdę miasto musi w tym wyręczać swoich lokatorów? Przecież nawet jeśli mieszkanie jest zdewastowane i wymaga szczególnych nakładów, są na to sposoby – na przykład zwolnienie z czynszu w odpowiednio długim czasie.

Dziwię się natomiast urzędnikom, że potrafią się po prostu do tego przyznać. Przecież to ich obciąża. Dlaczego nic z tym nie robią? Cóż więc warta ta kolejka, w której czeka pięć tysięcy osób?

W PRL spółdzielnie mieszkaniowe płaciły miastu haracz w postaci mieszkań w nowo oddawanych blokach. Spółdzielnie pewnie nie były szczęśliwe, ale dzięki temu nie powstawały getta a lokatorzy, którzy w ten sposób dostawali mieszkania, szybko się integrowali z sąsiadami. Czy to nie jest jakaś metoda?

Źródło: lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,17258566,Moze_miasto_zacznie_kupowac_mieszkania_dla_biednych_.html

Tekst zainspirowany: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,17217457,Zajeli_miejski_pustostan__poniosa_dramatyczne_konsekwencje.html

Reklamy


No Responses Yet to “Może miasto zacznie kupować mieszkania dla biednych?”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: