Chcemy wspólnego startu lewicy społecznej w wyborach!

13Sty15

Coraz więcej ludzi angażuje się w działania na rzecz taniego transportu publicznego, budownictwa komunalnego czy obrony terenów zielonych przed chciwością deweloperów. Coraz więcej wsi stawia opór koncernom dewastującym środowisko naturalne i walczy o wsparcie niewielkich gospodarstw rodzinnych. Powszechne oburzenie budzi unikanie podatków przez korporacje. Miliony pracowników – wypchniętych na śmieciówki i pozbawionych szansy na stabilne życie – zaczynają dostrzegać, że zyski z ich pracy zagarnia ktoś inny.

Możemy głośno krzyczeć i domagać się wysłuchania swoich racji – ale tak długo, jak za naszymi postulatami nie będzie stać realna siła polityczna, tak długo ich realizacja będzie zależała od łaski elit. Klasa polityczna tworzy dziś prawo w interesie najbogatszych. To się nie zmieni, jeśli do parlamentu nie wejdą reprezentanci większości społeczeństwa.

Inna polityka jest możliwa. Wybory samorządowe pokazały, że lewica społeczna ma potencjał polityczny, ale dopóki będzie podzielona, nie będzie w stanie go wykorzystać. Do wyborów parlamentarnych pozostało kilka miesięcy. Nie stać nas teraz na podziały i pielęgnowanie różnic. Potrzebujemy jednego szerokiego komitetu lewicy społecznej w wyborach. Wszystko jest w naszych rękach. Tylko razem damy radę.

Źródło: http://razemdamyrade.com/

Reklamy


No Responses Yet to “Chcemy wspólnego startu lewicy społecznej w wyborach!”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: