Podsumowanie SLD oraz ocena przebiegu kampanii wyborczej oraz wyników osiągniętych przez KWW LLR

08Sty15

W dniu wczorajszym tj 7 stycznia 2014 roku odbyło się posiedzenie Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Lublinie na którym dokonano podsumowania oraz oceny przebiegu kampanii wyborczej oraz wyników osiągniętych przez KWW LLR w wyborach do samorządu w dniu 16 listopada 2014 roku. Po długiej, trwajacej ponad trzy godziny dyskusji z udziałem części kandydatów LLR, członkowie Rady Miejskiej przyjęli Stanowisko treść którego przedstawiam poniżej.

STANOWISKO
Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Lublinie

Rada Miejska Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Lublinie wyraża głębokie zaniepokojenie sytuacją kryzysową Partii.
Wielokrotnie wskazywaliśmy, wystąpieniami naszych przedstawicieli w Radzie Krajowej, na potrzebę wskrzeszenia historycznego, charakterystycznego dla lewicy etosu walki. Żądamy od Kierownictwa SLD zdecydowanej, wręcz rewolucyjnej zmiany wizerunku, odróżniającego nas radykalnie od PO i PiS. Pogubiliśmy się w gąszczu problemów i pomysłów, co do których nie jesteśmy i nie byliśmy konsekwentni. Nie trafiamy do Polek i Polaków z naszym chaotycznym przekazem.
Nie możemy być dalej odbierani jako formacja salonowa, krocząca dwa kroki za PO i dająca się wyprzedzać PiS w sprawach społecznych i socjalnych. Powtarzamy za profesorem Reykowskim : ”.. Ważnym warunkiem rozwoju społecznego jest wolność ekonomiczna, ale równocześnie trzeba pamiętać, że wolność ekonomiczna, której nie towarzyszy społeczna solidarność może prowadzić do rozwoju rażących nierówności społecznych i tworzyć stosunki społeczne zagrażające różnym formom wolności – zresztą niebezpieczną również i dla tych, którzy wolność ekonomiczną umieli wykorzystać dla własnego interesu.” Lewica musi przeciwstawiać się społecznym nierównościom. Musi organizować sprzeciw społeczny i stawać na czele protestów ludzi w obronie ich godności.
Dziś dwie wartości i dwa słowa powinny wyznaczać kierunek naszej drogi:
WOLNOŚĆ i RÓWNOŚĆ!
Nie ma bowiem w Polsce pełnej wolności i nie ma przede wszystkim równości. Wolność jest ograniczana przez różne formy dominacji. Nie ma wolności od biedy i wykluczenia. Nie ma wolności w stosunkach pracy a w wielu miejscach jest zniewolenie i ogromny wyzysk. Nie ma wolności słowa w pełnym tego słowa znaczeniu. Wolność słowa – to słowo kupione, fikcja i atrapa ułomne demokracji.
Nie ma równości warunków, a bez nich konstytucyjna równość szans to utopia. Nie ma równości w dzieleniu dochodów, nie ma solidaryzmu społecznego i nie ma równych warunków startu. W ostatnich wyborach do samorządu tych warunków także nie było i jest to porażka demokracji. Dziś zwycięża specyficzna polska oligarchia, wyrafinowana, elegancka, w białych rękawiczkach, pieniądz, PR, socjotechnika i manipulacja, choćby sondażami. Dalej większość Polek i Polaków nie bierze udziału w wyborach. Nie wierzą w demokrację, wolność i równość. Walczmy o nie!.
Wzywamy Kierownictwo Sojuszu Lewicy Demokratycznej do dokonania radykalnego zwrotu w kierunku odzyskania tożsamości i wiarygodności oraz zmiany linii programowej nie wykluczając zwołania Nadzwyczajnego Zjazdu Partii.

Rada Miejska
Sojuszu Lewicy Demokratycznej
w Lublinie

Lublin, dnia 7 stycznia 2015r

Źródło: https://www.facebook.com/lubelska.lewica.razem/posts/1521879141410561

Reklamy


No Responses Yet to “Podsumowanie SLD oraz ocena przebiegu kampanii wyborczej oraz wyników osiągniętych przez KWW LLR”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: