Obywatele z kamerą na patrolu

08Gru14

Dziennik Gazeta Prawna publikuje artykuł pod tytułem „Coraz więcej donosów. Kierowcy bawią się w policjantów” – wydaje mi się, że to zły nagłówek. Bardziej pasowałby „Policja nie reaguje na łamanie przepisów, musimy jej pomóc”. Oczywiście należy pamiętać, że to nie my jesteśmy od wymierzania sprawiedliwości i karania.

Nie dziwi mnie, że obywatele przesyłają materiały video na policję. Po prostu mamy dość złych ludzi na co dzień, którzy swoim zachowaniem zagrażają innym. Mamy dość także tego, że policja organizując akcję typu ‚Bezpieczny pieszy’ nie dba o bezpieczeństwo pieszych a najczęściej nadgorliwie wlepia mandaty pieszym za przechodzenie na czerwonym czy w ‚niedozwolonym miejscu’ co często wcale nie równa się zagrożeniu dla pieszych i zagrożeniu, które ewentualnie piesi stwarzają.

Czy ktoś widział funkcjonariuszy, którzy karzą za nie włączenie kierunkowskazu, wjechanie na skrzyżowanie i zablokowanie go, wymuszenie pierwszeństwa, nieustąpienie pierwszeństwa pieszych, niezwolnienie przed przejściem dla pieszych, niewpuszczenie autobusu wyjeżdżającego z zatoki?

Fakt, materiały video trzeba kręcić z głową. Tu przyznam rację DGP.

Najrzadziej informują prowadzący z woj. opolskiego (zaledwie 5 przesłanych filmów), lubelskiego i podlaskiego (po 41 zgłoszeń). – Tam są krótkie odległości dojazdów do największych skupisk miejskich, jest inne tempo życia i zdecydowanie mniej kierowców napływowych niż np. na Mazowszu – wskazuje Andrzej Grzegorczyk.

– Niepokojące jest to, że osoby rejestrujące zachowania innych uczestników ruchu drogowego, chcąc udokumentować fakt popełnienia wykroczenia, same przekraczają przepisy i w ten sposób stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wyjaśnia podinsp. Andrzej Gąska z komendy w Katowicach.

Kierowca nagrywający sytuację musi mieć świadomość, że podczas nagrywania jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Źródło: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/840267,coraz-wiecej-donosow-kierowcy-bawia-sie-w-policjantow.html

Reklamy


No Responses Yet to “Obywatele z kamerą na patrolu”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: