Lublin jedzie do przodu, chociaż niektórzy urzędnicy trzymają ręczny

24Paźdź14

Nie przypominam sobie informacji prasowej, która mówiła by o ZDiM tak mocno złe słowa, które są niestety prawdziwe. Z wielu stron chociażby od rowerzystów i Rad Dzielnic słyszę, że urzędnicy z tej komórki Urzędu Miasta są złymi ludźmi. Sam uznaję od wielu lat ZDiM za lobby samochodowe, bo niewiele robią dla innych grup społecznych.

Czy po wyborach nastąpi zmiana w tym oddziale podłym Prezydentowi Lublina? Bardzo bym chciał.

[…] urzędnicy z Zarządu Dróg i Mostów celowo opóźniali część prac, żeby system roweru miejskiego nie ruszył w wakacje, tak jak chciał prezydent.

[…] uzgodnienie wyglądu terminalu stojącego przy stacjach rowerowych zajęło urzędnikom dwa miesiące. W Białymstoku wystarczyło na to zaledwie 10 dni.

Źródło: Sukces na krzywdzie?, Gazeta Wyborcza Lublin, 24.10.2014r., s.1.

Na co zwrócił uwagę doświadczony urbanista? Na źle zaparkowane auta. A kolejne inwestycje pro-samochodowe, to kolejny pozytywny sygnał dla tej grupy. Za to piesi muszą się zadowolić nierównymi chodnikami, przyciskami przy przejściach i wysokimi krawężnikami, a także wspólnie z rowerzystami nie mogą się doprosić sprzątania czegoś więcej niż ulic.

W trakcie spaceru duński urbanista (Jan Gehl) szczególną uwagę zwracał na źle zaparkowane samochody na ulicy Peowiaków i 1 Maja. Kierowcy tych pojazdów nie zostawili wymaganego 1,5 metra umożliwiającego przejścia przechodniom.

– W Lublinie jest zarejestrowanych 630 aut na 1000 mieszkańców, w Berlinie o połowę mniej, stąd odwieczny problem z parkowaniem. Podczas budowy nowych dróg nie powinno być zadawane pytanie, gdzie je budować, ale dlaczego i po co. Może się tak stać, że za kilkanaście lat w ogóle zmieni się polityka transportowa – tłumaczy Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków.

Reklamy


No Responses Yet to “Lublin jedzie do przodu, chociaż niektórzy urzędnicy trzymają ręczny”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: