Kolarz kompletny

01Paźdź14

Młody człowiek ma doceniać to, co dla niego robi akademia Copernicus. Skoro dajemy mu ciuchy, nowe rowery, transport, obozy w dobrych hotelach – za znikomym wkładem rodziców – musi to szanować. Rodzice płacą za miejsce w szkole 25 zł miesięcznie.

Mistrzami będzie niewielu. Ale mają zostać dobrze ukształtowanymi ludźmi. Sport uczy szacunku – do drugiego człowieka, do sprzętu, samochodu, który trzeba posprzątać po wyjeździe. Michałowi bardzo na tym zależy. Postawiłbym nawet u nas znak równości między szkoleniem kolarskim a wychowywaniem. Gramy w otwarte karty – zapewniamy profesjonalne warunki, ale oczekujemy zaangażowania i poszanowania.

W akademii ćwiczą również zawodnicy innych klubów, więc Michał wyremontował internat także dla potencjalnych przeciwników własnych wychowanków. Ale nam to nie przeszkadza. I on, i my chcemy wyrwać się z podziałów, rywali walczących ze sobą za wszelką cenę. Rywalizujmy, ścigajmy się, ale niech kolarstwo nas łączy, a nie dzieli. Nie róbmy sztucznych barier.

Źródło: Kolarz kompletny, Gazeta Wyborcza, 1.10.2014r., s.32.

Reklamy


No Responses Yet to “Kolarz kompletny”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: