Lviv Autumn Polo Series 2014 – [polo] tylko we Lwowie!

29Wrz14

Drugi raz zawitałem na turniej polo we Lwowie. Drugi raz było wybornie. Nie mogę doczekać się kolejnej wizyty na Ukrainie.

Pomnik Iwana Franki przed Uniwersytetem Lwowskim

Pomnik Iwana Franki przed Uniwersytetem Lwowskim

Turniej we Lwowie to fajni ludzie, pozytywna atmosfera, przyjemność z gry i dobra pogoda. Dla przyjezdnych ważne będzie też to, że ceny cały czas są niskie (kebab 16UAH, regionalne piwo w barze w centrum to 16UAH czyli około 4,30PLN, noc w dobrym hostelu blisko centrum 80UAH).

Lwów to piękne miasto, stare kamienice ciągną się na parę kilometrów od Rynku. W tak słoneczny łikend jaki minął ludzi na ulicach było naprawdę wielu. Jeden z kolegów szczególnie to podkreślał. Gdy byliśmy na Rynku ciężko było określić czy większość to turyści, czy miejscowi, ale i na dalszych ulicach czy placach także ludzie cieszyli się dobrą pogodą.
Ponownie udało mi się trafić na lokalny bazar, gdzie można kupić czekoladę czy chałwę w bryłach, a ser odkrajany od wielkich bochnów – pachniał i smakował wspaniale.

Uniwersytet Lwowski

Sponsorami tegorocznego turnieju byli właściciele rowerowego pubu Radler – jedyne takie miejsce jakie miałem okazje odwiedzić. Dla wszystkich ludzi jeżdżących na rowerach absolutnie miejsce koniecznie do odwiedzenia!!!
Wystrój był wyśmienity, o czym można przekonać się na zdjęciach: żyrandol z koła, uchwyt na rolkę papieru, ale to kropla w morzu piękna tego lokalu.

Wejście lub okolica hostelu tego, jak i okolica poprzedniego nie przedstawia się szczególnie, chociaż dla mnie ma swój urok, jest jakieś piękno w tym braku porządku. Nie należy się tym przejmować, być przygotowanym, że nie jest to elegancja Francja, ale pozytywnie zaskakuje, że sam hostel jest w dobrym stanie.
Polecam jednak miejsce, w którym byliśmy poprzednio, zaraz przy samym bazarze, o którym wspominam wyżej.

Gdy mówiłem, że jadę na Ukrainę wielu ludzi źle reagowało. Hasło ‚Ukraina’ kojarzy się z wojną, ale śpieszę uspokoić, że we Lwowie jest spokojnie i bezpiecznie, o konflikcie na wschodzie mogą przypominać patriotyczne symbole, których jest zdecydowanie więcej niż rok wcześniej, a i flagi Unii Europejskiej mogą świadczyć o dążeniach Ukraińców. Koledzy z Kijowa także cały czas cali i zdrowi oraz w dobrych humorach, także w stolicy żyje się bezpiecznie.

Żywiłem niejaką obawę, gdy myślałem o tym jak będę rozmawiał ze znajomymi z Ukrainy, ich języka niestety nie znam, po angielsku nie do końca chciałem, ale uspokoili mnie. Język nie dzieli ludzi, można mówić i po rosyjsku, to nie jest wyznacznik tego czy jest się Ukraińcem, za jaką opcją się opowiadamy.
Kolega opowiadał aktualną anegdotę: mieszkanka wyzwalanej przez armię ukraińską miejscowości na wschodzie pozdrowiła jednego z żołnierzy po ukraińsku, odpowiedź była serdeczna, po rosyjsku. Na wyjeździe podłapałem trochę ukraińskiego, ale też spokojnie dalej zabieram się za szlifowanie rosyjskiego.

Bardzo gorąco polecam wizyty we Lwowie.

Q2014-09-28-1349b

Reklamy


No Responses Yet to “Lviv Autumn Polo Series 2014 – [polo] tylko we Lwowie!”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: