Pan Bóg ma serce po lewej stronie

19Sier14

– Kiedy daję biednemu jałmużnę, mowią, że jestem święty. Kiedy pytam, skąd jest tylu biednych na świecie, i próbuję im pomóc, nazywają mnie komunistą – mawiał biskup Recife.

Mówił wówczas: „Pomieszanie marksistowskiego samozbawienia ze zbawieniem oferowanym przez Boga należy odrzucić. Ale musimy sobie zadać szczere pytanie: Jak mamy mówić o miłości i miłosierdziu Bożym tak wielu cierpiącym ludziom, którzy nie mają co jeść, co pić, nie mają opieki lekarskiej, nie umieją zapewnić przyszłości swoim dzieciom, brak im ludzkiej godności, a ich prawa ludzkie są deptane przez możnych?”.

75-letni teolog przypomniał, że Kościół nigdy nie był apolityczny, bo jako instytucja społeczna uprawiał politykę – tyle że przez wieki ta polityka była raczej prawicowa, bo sprzymierzona z tronem. „Dopiero kiedy Kościół ujął się za biedakami, ludźmi bez ziemi, Indianami, potomkami czarnych niewolników, za bezdomnymi i innymi wykluczonymi, oskarżono go o polityczność. A przecież to jest polityka sprawiedliwa, bo broni najsłabszych, których Jezus Chrystus i apostołowie miłowali szczególnie” – mówi w lipcowym wywiadzie dla „El Pais”. A gesty Franciszka tłumaczy tym, że papież patrzy na sprawy społeczne z innej perspektywy niż Stary Świat.

Źródło: http://wyborcza.pl/magazyn/1,140187,16481922,Pan_Bog_ma_serce_po_lewej_stronie.html

Reklamy


No Responses Yet to “Pan Bóg ma serce po lewej stronie”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: