Budżet Obywatelski informacje z 26.05.2014

29Maj14

Byłem zaskoczony liczbą osób zainteresowanych wolontariatem Budżetu Obywatelskiego, przyszło 20 osób, raczej młodych, z czego większość to kobiety.

Dowiedziałem się kilku kolejnych rzeczy a propos inicjatywy…

 • Wypełnione formularze będziemy skłądać do Biur Obsługi Mieszkańców.
 • Nie będziemy się kłopotać realizacją projektów, przetargami, zleceniami, zezwoleniami itd. Projekty, które przejdą w głosowaniu zostaną włączone do Budżetu Miasta Lublina i realizowane tak samo jak każde inne zadania przez Urząd Miasta i odpowiednie komórki miejskie.
 • Projekty kulturalne mogą mieć miejsce na terenach spółdzielni mieszkaniowych, ważne by to mieszkańcy Lublina z nich korzystali.
 • Tworzyć projekty mogą jedynie osoby fizyczne. Nie mogą instytucje i organizacje.
 • Niemożliwe jest etapowanie projektów, gdyż kłóci się to z zasadami budżetowania miejskiego. Nie można pisać projektu na opracowanie dokumentacji inwestycji, gdyż nie ma pewności, że w następnym budżecie będą środki na wykonanie opracowania.
 • Przed napisaniem projektu warto spojrzeć w portalu Lublin.Geoportal.eu czy teren na którym chcemy coś zmienić faktycznie należy do Miasta Lublina

W piątek 30 maja o godzinie 17:00 w Ratuszu odbędzie się spotkanie a propos Budżetu Obywatelskiego.

PS (2VI) polecam także pytania i odpowiedzi, które Urząd otrzymał za pośrednictwem adresu ngo@lublin.eu praz pytania i odpowiedzi z konsultacji społecznych.
Tak jak zwykle odsyłam do strony www.BudzetObywatelski.Lublin.pl gdzie znajduje się kompendium wiedzy na temat Budżetu Obywatelskiego w Lublinie.

 • Jeśli ktoś martwi się o realizację projektu, może w opisie projektu zaznaczyć wykonawcę. Pomysłodawca i osoba wypełniająca formularz oraz głosujący muszą wiedzieć dokładnie, że taki warunek jest zawarty w projekcie
 • W wielu sytuacjach, gdy mamy do czynienia z warsztatami lub szkoleniami Urząd Miasta bądź to przekaże projekt do realizacji placówkom miejskim (np. Wydział Sportu i Turystyki, Dom Kultury, Biblioteka Miejska, Wydział Inwestycji i Remontów), które mogłyby wykonać taki projekt, bądź ogłosi otwarty przetarg na realizację zadania budżetowego (którym staną się wybrane w głosowaniu projekty).
Reklamy


3 Responses to “Budżet Obywatelski informacje z 26.05.2014”

 1. 1 Małgorzata

  kłóci…

 2. 2 qavtan

  Dziękuję za zwrócenie uwagi, już poprawiłem.

 3. 3 mieszkaniec

  http://Www.obywatelski.lublin.eu


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: