Zieloni, Młodzi Socjaliści, Polska Partia Socjalistyczna oraz Partia Kobiet – razem do EuroParlamentu

28Lu14

– To, jaka będzie Europa, to zbyt ważna sprawa, żeby zostawić ją mamroczącym ogólniki „znanym twarzom w garniturach” – mówi Mateusz Mirys – Potrzebujemy alternatywy dla neoliberalizmu, który utrudnia całemu kontynentowi wyjście z depresji gospodarczej. Potrzebujemy europejskich działań przeciwko korporacjom, które wyprowadzają zyski do rajów podatkowych. Potrzebujemy europejskiej polityki zatrudnienia, która rozwiąże problem rosnącego bezrobocia wśród młodzieży.

– Młodzi ludzie, borykający się z bezrobociem i ubóstwem, płacą cenę za brak reprezentacji. Decyzje w kluczowych sprawach dla naszego pokolenia podejmują zamożni panowie w średnim wieku. Trudno się dziwić, że bardziej od naszej przyszłości przejmują się interesami swoich przyjaciół z sektora bankowego – mówi Jan Świeczkowski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski.

Dlaczego Młodzi Socjaliści podjęli decyzję o starcie w wyborach? Wioleta Krysiak, sekretarz krajowa MS, wyjaśnia: – Łączymy siły, bo chcemy, by głos niezależnej lewicy stał się w tych wyborach słyszalny. Chcemy zmiany kierunku integracji europejskiej – z podporządkowanego interesom finansjery na taki, z którego korzystać będzie zwykli obywatele. Takiej zmiany trudno oczekiwać po skompromitowanym neoliberalną polityką Millerze czy po milionerze Palikocie.

Wymuszone oszczędności w dziedzinie edukacji, opieki czy ochrony zdrowia oraz rosnące nierówności ekonomiczne uderzają w pracowników najemnych, kobiety czy imigrantów, zaś miliony młodych ludzi wkraczających w dorosłe życie pozbawiają jakichkolwiek perspektyw na przyszłość. Problemy te nasilą się jeszcze, jeśli zostanie przyjęte w obecnym kształcie negocjowane właśnie porozumienie handlowe między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, które ma chronić interesy korporacji kosztem praw obywatelskich, bezpieczeństwa socjalnego i środowiska.

Chociaż kryzys gospodarczy został spowodowany przez sektor finansowy i nieodpowiedzialnych polityków, cenę za niego płacą dziś pracownicy, kobiety i młode pokolenie.

Chociaż kryzys gospodarczy został spowodowany przez sektor finansowy i nieodpowiedzialnych polityków, cenę za niego płacą dziś pracownicy, kobiety i młode pokolenie.

Będziemy walczyć z planowanym porozumieniem handlowym między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Negocjowana obecnie umowa mająca powołać europejsko-amerykańską strefę wolnego handlu (TTIP) będzie chroniła interesy korporacji kosztem demokracji, bezpieczeństwa socjalnego i środowiska. Podobnie jak w przypadku ACTA, przebieg negocjacji jest utrzymywany w tajemnicy, zaś mandat negocjacyjny obejmuje przepisy mogące uderzyć w prawo do wolnego Internetu.

Będziemy bronić internautek i internautów: przed szpiegowaniem, cenzurą i ograniczaniem dostępu do sieci.

Będziemy domagać się przestrzegania praw człowieka zarówno w Europie, jak i poza jej granicami. Będziemy głosem na rzecz sprawiedliwego ludzkiego traktowania migrantów i migrantek. Będziemy żądać pełnego wyjaśnienia sprawy szpiegowania obywatelek i obywateli Unii Europejskiej przez amerykańskie i europejskie służby. Będziemy pilnować, aby sprawa tajnych więzień CIA w Polsce i innych krajach Europy nie była zamieciona pod dywan.

Źródła:
http://www.mlodzisocjalisci.pl/pl/Wiadomosci/889,Mlodzi-Socjalisci-i-Partia-Zieloni-razem-w-wyborach-do-Parlamentu-Europejskiego
http://zieloni2004.pl/news-3309.htm
http://lewica24.pl/na-lewicy/4347-na-lewicy-ugrupowania-lewicowe-zarejestrowaly-komitety-wyborcze-w-wyborach-europejskich.html

Reklamy


No Responses Yet to “Zieloni, Młodzi Socjaliści, Polska Partia Socjalistyczna oraz Partia Kobiet – razem do EuroParlamentu”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: