Plebiscyt 25-lecia. Dla lublinian najważniejszy jest kontakt ze światem

14Lu14

Zdaje mi się, że dla prawie 37% czytelników najważniejsze jest to, że mogą łatwiej z Lubelszczyzny wyjechać za pracą za granicę (budowa lotniska 21,75%) i do Warszawy (Budowa S17 14,97%).

Co ważne, w pierwszej dziesiątce ankiety ważnych tematów ostatniego 25lecia zajmuje kultura w sumie prawie 16% – cóż za dysproporcja, prawda? (Remont Teatru Starego i Centrum Kultury – 6,07%, Działalność Bramy Grodzkiej – Teatru NN – 5,02%, Starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku – 4,69%)

Cenimy też wygląd naszego miasta, ważne jest to przynajmniej dla niemal 15% lublinian (Przebudowa Krakowskiego Przedmieścia – 7,86%, Renowacja Ogrodu Saskiego 5,68%).

Ze sportu czytelnicy wyróżnili 16 mistrzostw piłkarek ręcznych (6,81%).

W funkcjonowaniu miasta ważna okazała się modernizacja komunikacji miejskiej (6,01%).

Jedynym niepozytywnym puntem finałowej dziesiątki jest upadek Fabryki Samochodów Ciężarowych, co zaznaczyło 5,26% ankietowanych.

Źródło: Plebiscyt 25-lecia. Dla lublinian najważniejszy jest kontakt ze światem, Gazeta Wyborcza Lublin, 14 lutego 2014r., s.10.

Czyli 9/10 rzeczy pozytywnych, rewelacyjny wynik jak na kraj malkontentów ;-) Żałuję trochę, że wśród tych wyników nie ma chociażby ‚Polityki rowerowej miasta Lublina’ czy awansu lubelskich tenisistek stołowych do pierwszej ligi. Pewnie każdy z nas wedle swych preferencji i pasji chciałby widzieć nieco inne wyniki, ale chyba efekty głosowania dają całkiem ciekawy wynik.
Nasze miasto jest coraz lepiej skomunikowane na zewnątrz i wewnątrz, zaprasza na swą ofertę kulturalną i sportową, a jeśli ktoś zechce odsapnąć po zbyt wielu wrażeniach może udać się do któregoś z parków, może tam przyjdzie nam pomysł na zagospodarowanie niszy po lubelskim przemyśle.

Reklamy


No Responses Yet to “Plebiscyt 25-lecia. Dla lublinian najważniejszy jest kontakt ze światem”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: