Oderwani od rzeczywistości

23Paźdź13

W grudniu zeszłego roku sędzia w Nowej Hucie dochodzi do wniosku, że sprawę przeciwko Irenie C. trzeba umorzyć. Uzasadnienie jest zaskakujące: sędzia uznaje, że wysokość łapówki wcale nie jest taka duża. Zarzucany czyn kwalifikuje jako „występek mniejszej wagi”. Fakt skazania wcześniej za to samo przestępstwo dyrektora Józefa K. na rok więzienia nie jest dla sędziego wiążący.

Po stokroć!!!

Już nie tylko politycy są oderwani od rzeczywistości, sędziowie także. Łapówka większa niż zarobki niejednego Polaka przez rok, to jest ‚nic’ dla Pani sędziego, ale chyba także dla urzędników:

-Te 24 tys. to dla niej żadne pieniądze. […] – komentuje jeden z urzędników, który był jej podwładnym.

Naprawdę, gdy ktoś zarabia rocznie 100tys. zł. to 1/4 tej sumy to ‚żadne pieniądze’? Od dobrobytu już nie jednemu się w dupach poprzewracało. Strasznie jest to bulwersująca sprawa.

-W świetle znanych sądowi innych prób wpływania na wyniki przetargów kwotę tę należy uznać za nieznaczną. – sędzia Paweł Skrzypski-Słowik

Ale za nikomu nie szkodzące zapalenie marihuany idziemy do więzienia, za przejście przez pustą jezdnię dostaniemy mandat…

Reklamy


One Response to “Oderwani od rzeczywistości”

  1. Cóż żyjemy w państwie prawa. Takie dwadzieścia cztery tysiące mogłyby sporo zmienić w moim życiu. A tu dla URZĘDNICZKI to żadne pieniądze?
    Wyobraźmy sobie taką sytuację. Pan sędzia idąc sobie ulicą znajduje paczkę z 24 tysiącami złotych i podnosi ją i wyrzuca do kosza, bo to przecież żaden pieniądz.
    A w tym wszystkim zapominamy o tym, że sprawa toczyła się o ŁAPÓWKĘ! Ktoś tej pani dał 24 tysiączki, by coś mu załatwiła. Ciekawe czy załatwiła?
    I tak jak piszesz za jointa, czy też za jazdę po piwie na rowerze człowiek jest traktowany jak przestępca i może mieć spaprane życie, a tu proszę. Rozeszło się po kościach. To ciekawe ile dostał sędzia?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: