Lublin MTB Maraton 2013 (11 maja) – objazd trasy

04Maj13

Trasa maratonu jest dość łatwa i przyjemna w oczach laika. Bywalcy Starego Gaju i Dąbrowy oraz odbywających się w tych okolicach wyścigów nie będą zaskoczeni, ale ciężko w naszych okolicach to zrobić (wyjątkiem był chyba Family Cap 2012?). Co bardzo tajne to więcej jazdy w lesie i niewiele asfaltu.

Razem z kolegami wybrałem się na objazd trasy 3 maja, od kilku dni mamy wilgotną lub mokrą pogodę, jednak w lesie było lepiej niż się spodziewałem. Zdaje się, że maraton ma na swojej drodze tylko jedną kałużę, której nie dało się ominąć. Poza tym woda była, ale nie będzie to gorsza przeprawa niż Scandia czy Mazowia (nie pamiętam który był bardziej mokry).

Wygląda na to, że przed wjazdem do Starego Gaju trzeba będzie sobie wypracować pozycję, gdyż w samym lesie będziemy – przynajmniej na początku – jeździć single-trackami (lub po prostu ciężko będzie wyprzedzać).  Fajnie, że organizatorzy pokręcili trasę po Starym Gaju, bardzo urokliwie (polecam zdjęcia jeśli nie byliście).

To na co trzeba będzie uważać, to wyjazd ze Starego Gaju, bo może być dość stromo poprowadzony (10,5km) i rowy w Dąbrowie (34,5 i 35,5). Mam nadzieję, też że trasa po 36km zostanie poprowadzona po lesie, a nie drogą polną (skrajem lasu). I tym razem droga (ul. Poranna) była bardzo błotnista. No i niestety tradycyjnie część trasy (las Dąbrowa) wiedzie po ścieżkach koni. Na trasie był jeden konar w Starym Gaju, większy w Dąbrowie.

To by było na tyle w sumie, jak mówię, zaskoczenia nie ma, jest łatwa i przyjemna trasa z fajnymi widokami, zarówno w lesie, jak i poza nim (podczas relaksu na asfalcie po 14km możemy podziwiać piękne fale Lubelszczyzny. Także polecam wszystkim amatorom MTB, zarówno weteranom jak i amatorom, to jest wyścig, w którym każdy może wziąć udział.

 

Reklamy


No Responses Yet to “Lublin MTB Maraton 2013 (11 maja) – objazd trasy”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: