Polo w Cechu, 24-25.03.2012

28Mar12

Polo w Cechu – turniej rowerowego polo 2×2 w Warszawie w budynku 1500m^2 odbył się w sobotę i niedzielę 24 i 25 marca 2012 r. Zorganizowany z okazji otwarcia Kolektywu Cech.
W turnieju brało udział 36 zawodników m.in. z Warszawy, Krakowa, Lublina, Poznania i Trójmiasta. Odbyło się 5 rund eliminacyjnych, dwa mecze półfinałowe oraz finał. Składy drużyn zarówno w eliminacjach jak i w meczach finałowych były losowane.

Lubelska reprezentacja miała swój udział także w meczu półfinałowym.

Pochwalę się swoimi wyczynami:

Zdjęcia oraz wszystkie filmy z turnieju można zobaczyć na YouTube. Więcej na profilu ghettocourt bike polo

Polo w Lublinie na portalu Facebook oraz Forum.RowerowowyLublin.org.

Miałem ogromne szczęście w losowaniu i dostałem się do półfinału (tutaj znalazłem się w parze z aktualnym Mistrzem Polski), lepsi ode mnie reprezentanci Lublina znaleźli się w drugiej dziesiątce zawodników. Trochę pograłem, chociaż mniej niż na Mistrzostwach we wrześniu, zmęczenie szybko mnie wzięło.

Przyjęta formuła turnieju dawała bardzo niespodziewane wyniki (tak jak np. mój koniec dopiero w półfinale). Mniejsze niż zwykle boisko wymagało więcej od zawodników, ale daliśmy radę. Znów obyło się bez większych szkód, poza jednym zawodnikiem, który przewracając się na rowerze nie zdołał wypiąć się z pedałów i runął na łokieć, w efekcie się połamał. Poza tym o ledwo zadrapania lub skromne okaleczenia.

Boisko było bardzo dobrze przygotowane, bandy z cienkiej sklejki dały radę niemal do samego końca, a były mocno eksploatowane. Prawdopodobnie było wielkości 20x10m. Mankamentem miejsca było oświetlenie, było bardzo kiepskie, chociaż do gry wystarczało, szkoda tylko, że zdjęcia i nagrania wideo ucierpiały przez brak światła.

PS (29III) noclegi były pomyślane tak, by zawodnicy spali u ‚lokalsów’, co jest bardzo dobrym pomysłem. Lublinianom trafiła się willa na Mokotowie :-) Miłe towarzystwo itp. Przyjemna okolica w ogóle i byłem pod siedzibą Polskiego Radia.
W sumie udział w turnieju był za darmo, nocleg za darmo, herbata i sałatka a’la O’la na śniadanie za darmo, także super.

PS (29III) do zobaczenia w Krakowie 14-15 kwietnia na Kubota Cup.

PS (29III) mankamentem rozgrywek było rozpoczęcie gry po utracie gola zanim przeciwnik się ustawił. Powodowało to czasem kuriozalną sytuację, gdy strzelec bramki nie zdążył wrócić pod swoją bramkę lub nawet na własną połowę i tracił gola. Brakowało sygnalizacji ‚wznowienia gry’ gwizdkiem – sędzia gwizdał na autach i faulach.

Reklamy


No Responses Yet to “Polo w Cechu, 24-25.03.2012”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: