Baby są jakieś inne – reż. Marek Koterski

09Sty12

Beznadziejnie seksistowski i nieadekwatny plakat(?)

Pośmiałem się, przyznałem wielokrotnie… kilka razy nie przyznałem racji. Przynajmniej jeden temat był niesmaczny. Chcę obejrzeć drugi raz.

Panowie w filmie rozmawiają o tym co im w zachowaniu kobiet przeszkadza, co ich złości, w gruncie rzeczy dociekają źródła jedynie złych emocji(?) Podsumowaniem chyba i tak będzie wypowiedz jednego z nich ‚gdyby nie one, nie miałbym ochoty rano wstać z łóżka’.

Jest też temat maskulinizacji kobiet i feminizacji mężczyzn, kryzysu płci. Chociaż nie wiem czy ten temat jest na nasze czasy, kiedy doświadczamy tego na co dzień, otacza nas to.

Baby są jakieś inne.

Parafrazując: chcesz, żebym był Twoim partnerem w rozmowie, chcesz zwrócić moją uwagę, to eksponuj twarz, a nie dupę.

W filmie nie ma niemal muzyki, czasem krótkie przerywniki, ale za to z kontrabasem. Nie jest to film akcji (W gruncie rzeczy nic się nie ‚dzieje’, bohaterowie jadą autem). I nie miał być, nie rozumiem osób, które mówią ‚nic się nie dzieje’, ależ dzieje się, tylko trzeba słuchać. Nie jest to chyba komedia, ja to odbieram jako gatunek: ‚film Koterskiego’. Dzień Świra też był śmieszny, ale przez tę śmieszność coś chce człowiek wyrazić.

Nie widziałem zapowiedzi. Z komentarzy w Internecie wynika, że wiele osób po ich obejrzeniu się rozczarowują.

Może coś faktycznie jest w opinii: „Z drugiej jednak strony, biadolenia i utyskiwania bohaterów obnażają ich bezbronność, bezradność, słabość i niemoc. Facet w dzisiejszych czasach swój protest może wyrazić tylko szeptem, na ucho drugiemu facetowi, który go zrozumie i pocieszy. Obrazek – przyznacie – mało wesoły.”
Może mężczyznom (tym) trudniej dostosować się do nowej sytuacji, a kobiety są bardziej elastyczne? W gruncie rzeczy podbój (nowych dziedzin życia, ról) jest łatwiejszy niż oddanie tego, co stereotypowo przypada mężczyznom?

Film obejrzałem w Kinie ABC.

PS acha! I co ważne, w filmie był rower, nawet rowerzystka! Cha! Cha!

Reklamy


No Responses Yet to “Baby są jakieś inne – reż. Marek Koterski”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: