Rada Dzielnicy Dziesiąta – V posiedzenie – relacja

22Gru11

Na spotkaniu Rady Dzielnicy Dziesiąta było obecnych 12 radnych i jeden spóźniony gość (ja).

Z tego co zdążyłem usłyszeć przedstawiciele Rady spotkali się z prezydentem Kalinowskim w sprawie działań na dzielnicy.
W czasie od poprzedniego spotkania odbyły się także spotkania z komitetami obywatelskimi dotyczące działań na dzielnicy.

Aktualnie na Dziesiątej aktywnych jest około 13 komitetów celowych, są to m.in.:
ul. Morcinka (nawierzchnia), ul. Nadrzeczna (przebudowa ulicy, także przy SP nr 2), ul. Śniadeckiego (skrzyżowanie), ul. Morcinka II, ul. Pułaskiego (podjazdy do posesji), ul. Dunikowskiego (budowa ulicy, tutaj oprócz mieszkańców także developerzy), ul. Pułaskiego i Słowackiego, ul. Świętochowskiego (102-108, budowa ulicy/wymiana nawierzchni).

Przewodniczący wyjaśnił temat usuwania liści z dzielnicy.

Zdaje się, że dyrekcja VI LO planuje przejąć teren KKS Sygnał. Wg Przewodniczącego może być to jedyny sposób na rozwój tej przestrzeni, gdyż klub nie ma możliwości finansowych na remonty,a co dopiero rozbudowę infrastruktury.
Dyrekcja VI LO postarała się o pieniądze na dokumentację termomodernizacji, która nastąpi prawdopodobnie w 2013 roku.

W 2012 roku czekają nas prawdopodobnie remonty i przebudowy ulic, m.in. Nowy Świat, Zemborzyckiej, Głuskiej i Abramowickiej. Część prac zostanie ukończona w 2013 roku.

24 XI odbyło się spotkanie członków Rady z administratorem parafii ks. Sądeckim, rozmawiali oni na temat współpracy. Radni starali się także przekazać jak najwięcej informacji nowemu w okolicy księdzu. Duchowny prosił o zgłaszanie się parafian do pomocy w rozdziale darów, które docierają do parafii, dla potrzebujących.

Radni głosowali nad wygaśnięciem mandatu Bogdana Kulpy z racji jego śmierci.

Przewodniczący będzie występował do Miejskiej Komendy Policji o statystyki bezpieczeństwa na dzielnicy, gdyż uważa, że ulica Kunickiego dalej jest bardzo niebezpieczna (kolizje, trudność z przekroczeniem ulicy na przejściach – także przy kościołach).

Padł pomysł, by przedstawiciele Straży Miejskiej lub Policji uczestniczyli w spotkaniach Rady.

Przypomniano także o sprawie terenów zielonych przy ul. Siemiradzkiego. Znajduje się tam wolna polana i zdegradowany obiekt sportowy. Teren ten prawdopodobnie odzyskają dawni właściciele.

Przewodniczący zilustrował współpracę z Urzędem Miasta na przykładzie tegorocznej inwestycji przy ul. Mickiewicza. Środkami rady został wyremontowany chodnik przy tej ulicy, jednak urzędnicy nie powiadomili Rady, że tę ulicę czekają szersze prace w przeciągu 2 lat, które de facto powielą wykonane niedawno prace.

Przewodniczący chciałby zrewitalizować wiele z terenów zielonych, m.in. cmentarz poniemiecki oraz skwer borowiczan przy ul. Nowy Świat.

Krótka dyskusja wywiązała się w temacie skweru przy skrzyżowaniu ulic Kunickiego i Zemborzyckiej.

Na posiedzeniu ja sam zwróciłem uwagę Radnych na brak informacji o spotkaniach Rady – dotyczy to 3 kolejnych spotkań w drugiej połowie 2011 roku. Przypomniałem, że Rada zdecydowała się informować poprzez portal Facebook, jednak nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.
Przewodniczący stwierdził, że Facebook jest nieoficjalnym medium dla Rady.
Moje uwagi zostały generalnie zbyte.

Jedna z radnych dała do zrozumienia, że ‚kto będzie zainteresowany to znajdzie’. Odczułem brak woli i chęci by publikować informacje o planach i działalności Rady.

Zwróciłem się także z prośbą o płytę z prezentacjami-projektami studenckimi dotyczącymi Dziesiątej.

Z tego co mi wiadomo nie ma już żadnego oficjalnego miejsca w Internecie, gdzie Rada publikowałaby swoje informacje. Statut mówi natomiast o ‚zwyczajowo przyjętym’ sposobie informowania mieszkańców. Także jesteśmy skazani na dobrą wolę w informowaniu o posiedzeniach.

PS wspomniałem też, że z 3 spotkań, o których nie było informacji, nie ma też sprawozdań w Internecie. Po tej uwadze także posypały się uwagi oburzonych ‚jakich sprawozdań?!?’ tak jakby oficjalna relacja z posiedzeń nie była komukolwiek potrzebna. (wg mnie Rada powinna na bieżąco informować mieszkańców)

PS (31I2012) oficjalny porotokół z V posiedzenia.

Reklamy


One Response to “Rada Dzielnicy Dziesiąta – V posiedzenie – relacja”

  1. 1 Krzysiek

    Wielkie dzięki za relację. Szkoda, że radni tak si zachowują. Niestety radni nawet dzielnicowi potrafią mieć ludzi w nosie.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: