Odrealnieni, niedoświadczeni, wymagający, niepodejmujący odpowiedzialności, bez zaangażowania – młodzi, dlaczego?

17List11

Najlepiej to pokazuje historia absolwenta geografii po Uniwersytecie Jagiellońskim. Gdy czytałem CV, byłem zachwycony: świetne oceny, jako student udzielał się w różnych kołach i organizacjach, znaczy obrotny. […] W porządku, w takim razie sprawdźmy jego znajomość geografii, co w turystyce jest niezbędne. Chciałem zacząć od czegoś prostegp. Poprosiłem, by pokazał, gdzie leży Ibiza, bo to teraz modne miejsce. Szukał, szukał, nie znalazł.

Oprócz tego kandydat chciał 5k PLN na rękę, ale jak zarobi 7k PLN dla pracodawcy nie umiał odpowiedzieć, nie miał pomysłów. Nauczyć się na stażu też nie chciał.

Przychodzą do mnie mamy lub mężowie prosić o pracę w czyimś imieniu. Jeżeli taka osoba nie potrafi sama poprowadzić włąsnego życia, to czy mogę jej powierzyć grupę dzieciaków?

Bez pasji? Nie mają zaszczepionych w domu wartości poza dążeniem do plazmy, auta i domu za miastem?

Jedynie pytam: „Jak zarobisz dla firmy te pieniądze”. I wtedy pustka. Brak pomysłów, nic.

W ogóle to ciekawy artykuł: Oburzonych zapraszam do pracy. Chociaż większość wypowiedzi to raczej Polska zachodnia. Czyli znów, gdy czytam to się zastanawiam ‚gdzie tak jest w tej Polsce?’. Tak czy siak zmodyfikowałem CV w Internecie. Zachęcam do lektury, ale absolutnie nie w kontekście oburzonych, tylko raczej codzienności, tego jacy ludzie nas otaczają, jacy mogą przyjść do nas do pracy.

Źródło cytatów: Duży Format, 17 listopada 2011r.

Reklamy


No Responses Yet to “Odrealnieni, niedoświadczeni, wymagający, niepodejmujący odpowiedzialności, bez zaangażowania – młodzi, dlaczego?”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: