Miejskie Sprawy – miejska gra transportowa w Lublinie – podsumowanie

17Czer11

Gra „Miejskie Sprawy„, w której uczestnicy różnymi środkami transportu odwiedzają tych samych 9 miejsc. W Lublinie najszybszy okazał się rower, długo przed samochodem, a oba te środki transportu przed beznadziejną komunikacją miejską.

W wynikach warto zwrócić uwagę, że drugie miejsce (pierwszy na mecie był ex-kurier rowerowy 1:04′) z czasem 1:17′ zajął rowerzysta, który jest w Lublinie od 6 lat, a jechał na zwykłym rowerze trekkingowym kupionym na Elizówce. Wg mnie to przykład, że każdy z nas może bez problemu szybko przemieszczać się po mieście jednośladem. Redaktorka samochodem miała czas 2h, podróżujący autobusem bez wszystkich zadań dotarł na metę z czasem 2:04′.

Konkurs odbył się w maju, zapraszam na zimowe ulice: Utrechtu (Holandia) – obserwowane zjawisko nazywane jest kopenhagenizacją.
Naszemu społeczeństwu trzeba jeszcze wiele by do tego dojść, przede wszystkim powinniśmy chyba zadbać o powszechną znajomość Prawa o Ruchu Drogowym, byśmy nie bali się uczestniczyć w ruchu.

Podobna gra w Radomiu, Wrocławiu, Olsztynie, Kielcach i Bydgoszczy.

Tylko w Kielcach mowa jest o BUS-pasie, który tylko w części pokrywał trasę wyścigu. W Lublinie dopłaty do transportu zbiorowego to zdaje się drugi co do wielkości koszyk budżetu miejskiego, warto byłoby chyba zadbać więc o efektywność i wyznaczyć miejsce dla komunikacji miejskiej.

Ważna informacja z jednej z akcji we Wrocławiu: „W dniach, w których przeprowadzone były badania, ponad 70 proc. kierowców jechało samochodem w pojedynkę, 24 proc. w towarzystwie jednego pasażera, zaledwie 3 proc. respondentów podróżowało w trzy osoby i niespełna 1 proc. we czwórkę.”

PS (22IX) Przeliczenie kosztów poruszania się różnymi środkami transportu.

PS (22IX) Po 6 latach jazdy rowerem zamiast autem kupimy mieszkanie?

PS (27VIII) 1,44 os/auto OIKOS

Reklamy


No Responses Yet to “Miejskie Sprawy – miejska gra transportowa w Lublinie – podsumowanie”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: